اخبار لیوار

هشدار وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در حاشیه همایش ملی «برند برتر، کیفیت برتر»

استفاده از مکمل های قاچاق خطرناک است

 مکمل‌های غذایی تنها از طریق داروخانه خریداری شوند

همایش ملی «برند برتر، کیفیت برتر» به همت سازمان غذا و داروی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، همزمان با روز جهانی غذا، در تاریخ ۲۱ مهر ماه 1390 در مرکز همایش‌های بین‌المللی صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران با حضور مقامات وزارت خانه و مدیران شرکت‌های صنایع غذایی و داروییبرگزار شد.

دکتر مرضیه وحیددستجردی وزیر محترم بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جمع خبرنگاران در این همایش حضور یافت و پاسخگوی سئولات ایشان در حوزه بهداشت و سلامت شد. وی با اشاره به این مطلب که آزمایشات انجام شده روی مکمل های غذایی، قرص های لاغری و مکمل های جنسی وارد شده به کشور به صورت قاچاق بیانگر این واقعیت بوده اند که بسیاری از این مکمل های قاچاق حاوی مواد مخدر، مضر و سرطان زا می باشند و مصرف آن ها می تواند سلامت مصرف کننده را با خطراتی مواجه سازد. وی تاکید داشت که مردم نباید تحت تاثیر تبلیغات این گونه محصولات قرار گیرند زیرا واردکنندگان آن ها تنها به منافع خویش می اندیشند.

دکتر مرضیه وحیددستجردی افزود: "مکمل‌های غذایی اگر توسط پزشک تجویز شوند، مانعی ندارد و مردم باید توجه کنند که خریداری مکمل‌های غذایی تنها از طریق داروخانه صورت گیرد؛ چرا که مکمل‌های غذایی در خارج از داروخانه ممکن است کالاهای قاچاق بوده و از نظر سلامت مورد تایید نباشد."

ساعت : 15:59 -  روز  : یکشنبه  - 24 /  7 / 1390 /  شماره خبر : 30 / تعداد نمايش :1897

درج نظر بینندگان نظرات کاربران دانلود فایل
  درج نظر بينندگان خبر :
  نظرات كاربران:

 
 
طراحی وب سایت : بازاریابی درون گرا -StartSite